Zlato slaví Němci, v prodloužení rozhodl Götze

Strategie sázení, které fungují!

Mistrem světa se stává Německo, které ve finále porazilo Argentinu 1:0 po prodloužení. Vítěznou branku vstřelil ve 113. minutě Mario Götze.

Finále opět nudilo

Dalo se to očekávat, branku jsme v základní hrací době neviděli. Ano, některé šance stály za to, ale jinak to byla přesně ta nudná finálová podívaná, kterou většina očekávala.

V první půli jsme viděli tři zajímavé situace, dvě u Argentiny, která však lepší rozhodně nebyla. Gólovou šanci jí nabídl špatně hlavičkující Kroos, ale Higuaín si poradit nedokázal. Vzápětí už se radoval ze vstřelené branky, ale pomezní rozhodčí správně viděl ofsajd.

Poločas zakončila velká šance favorita, po rohovém kopu ale trefil Höwedes pouze tyč. stav tak zůstal bezbrankový. A zůstal i po nebezpečné střele jinak neviditelného Messiho a pokusu střídajícího Schürrleho, který zastavil gólman Romero. I třetí finále za sebou tak muselo rozhodnout až prodloužení.

• Anketa: tipněte si přesný výsledek

• Rozhodl střídající hráč

Do prodloužení lépe vstoupili lépe Němci, ale Schürrlemu branka souzená nebyla. V dobré pozici trefil jen Romero. Na druhé straně se do obrovské šance propracoval střídající Palacio, který přehodil Neuera, ale míč nakonec skončil mimo tři tyče.

Rozhodující moment tak přišel až ve 113. minutě, to už asi většina fanoušků myslela na penalty. A branku se postarali střídající hráči, Schürrle po skvělé práci parádním centrem našel Götzeho, který v těžké pozici rozvlnil síť a zajistil tak Německu zasloužený titul.

Německo poté bez problémů výhru udrželo a mohlo slavit, naopak hráči Argentiny se ponořili do smutku, ani letos to Messimu a spol. nevyšlo.

Německo 1:0 po prodloužení (0:0) Argentina

Branka: 113. Götze