Strategie sázení, které fungují!

Myslíte si, že je ve fotbale – tím spíš na úrovni evropských soutěžní – možné vstřelit veledůležitou branku, aniž by si toho dotyčný střelec všiml? Pokud jste na položenou otázku odpověděli záporně, měli byste si opravit znalosti. Slávistický záložník Alex Král totiž ve čtvrtek 7. března 2019 na hřišti španělské Sevilly přesně takový gól vsítil. Jak se to seběhlo?

Hrdina Alex Král vyrovnal na 2:2, aniž by o tom věděl

Běžela 38. minuta utkání úvodního osmifinále Evropské ligy 2018/2019 mezi Sevillou a Slavií Praha, když se k rohovému praporku blízko španělské branky postavil Miroslav Stoch. Rozeběhl se a poslal nadýchaný centr do pokutového vápna, který podskočily domácí i hostující „věže“ a balon se tak z vrchu snesl na rameno defenzivního záložníka Alexe Krále. A odtud s notnou dávkou štěstěny doputoval až za záda překvapeného Tomáš Vaclíka v brance Sevilly.

• Anketa: tipněte si přesný výsledek

Gól, 2:2! Ruce sešívaných na hřišti, lavičce, v sektoru hostí i doma u televizních obrazovek okamžitě vystřelily k nebi. Níže přiložené video ale jasně dokládá, že největší hrdina daného okamžiku – teprve 20letý Alex Král – prvních několik sekund vůbec nevěděl, kam se míč od jeho ramene odrazil. Natož pak, že to bylo tím nejlepším možným směrem!

Chcete se pokochat sestřihem toho nejdůležitějšího, co úvodní osmifinále Sevila-Slavia nabídlo? Pak se podívejte na následující video. Pokud by vám šlo čistě jen o brankovou situaci z 38. minuty, najdete ji v tomto videu v čase od 0:52.

Povede se Slavii udržet slibný výsledek z 1. zápasu a vstřelí Alex Král podobně kuriózní branku i v odvetě, která se ve čtvrtek 14. března od 21:00 odehraje v pražském Edenu?