Strategie sázení, které fungují!

Slávističtí fotbalisté v úterý 17. září očarovali nejen publikum na 8. největším stadionu Evropy, ale také diváky u televizních obrazovek napříč světovými destinacemi. Svěřenci Jindřicha Trpišovského na San Siru po fantastickém výkonu remizovali 1:1 s Interem Milán a opět tak ukázali, že loňské výstupy v dvojzápasech s Genkem, Sevillou nebo Chelsea rozhodně nebyly žádnou náhodou ani nadměrnou kumulací štěstí. Vedle Olayinky, Koláře či Součka však dobyli Milán i fanoušci Slavie, kteří se po celý zápas prezentovali skvělým fanděním a po konci zápasu úvodního zápasu hlavní fáze milionářské Champions League dokonce uspořádali soukromou děkovačku pro Jaromíra Zmrhala.

Slavia v Miláně dlouho vedla, nakonec se musela spokojit s remízou

Jen málokterý, byť sebeoddanější fanoušek Slavie by si před výkopem úterního zápasu 1. kola základní skupiny „F“ Ligy mistrů na půdě hvězdného Interu Milán pomyslel, že bude po závěrečném hvizdu nespokojený s remízou 1:1. A přesto se tak stalo. Trpišovského hráči od 1. minuty předváděli na perfektně opečovávaném trávníku milánského San Sira odhodlaný výkon a v rozestavení s 2 útočníky se prezentovali nebojácnou, ofenzivní hrou. Partie aktuálně vedoucích celků Serie A i FORTUNA:LIGY byla velice vyrovnaná, s vyloženými šancemi na obou stranách.

Navíc, byli to paradoxně sešívaní, kdo šli v zápase do vedení. Když v 63. minutě Peter Olayinka rozvlnil síť za domácím gólmanem, kolem 3000 aktivně fandících slávistických fans explodovalo neskonalou radostí. Již i tak fantastický support vycházející ze sektoru hostů se tak ještě znásobil. Navzdory tomu, že euforii příznivců červenobílých barev následně trošku zbrzdil Barella, který ve 3. minutě z celkem 8minutového nastavení vyrovnal na 1:1. Pravda, většina slávistů sice již počítala s historickým úspěchem v podobě 3bodového zisku na půdě Interu, ale i remíza je fantastickým počinem. Závěrečná tradiční děkovačka a oslavy se Součkem, Masopustem, Olayinkou, Hušbauerem, Bořilem nebo Hovorkou se tak nesly v oslavném duchu plného nadšení.

Jaromír Zmrhal si vychutnal dodatečnou rozlučku

Když začátkem srpna Jaromír Zmrhal narychlo přestoupil do italské Brescie, které se upsal do roku 2023, neměli fanoušci Slavie ani příležitost uspořádat odchovanci a soudobé legendě sešívaných adekvátní rozlučku. Naštěstí byl JZ8 přítomen na úterním utkání Inter-Slavia v roli experta O2 TV jen několik metrů za postranní čárou, což tří tisícům slávistů neuniklo. Po zápase, děkovačce a odchodu sešívaných fotbalistů do kabin tak vyvolávali jméno Jaromíra Zmrhala tak dlouho, dokud – oděn v luxusním obleku – nedošel pod sektor hostí a nepoklekl, aby si vychutnal svoji dodatečnou rozlučku a privátní děkovačku v jednom. Fanoušci Slavie tak Zmrhalovi ukázali, že má v Edenu vždy otevřené dveře, a zároveň opět ukázali světu, že i v České republice najdeme kvalitní fanouškovské tábory.

• Anketa: tipněte si přesný výsledek