Strategie sázení, které fungují!

Ani domácí, ani hosté. Největším hrdinou utkání nižší argentinské soutěže mezi hráči Belgrana a Juventuda Unida se nestal žádný z dvounohých aktérů pobíhajících po hřišti, ale „nejlepší přítel člověka“. Ano, čtete dobře. Namísto výsledku zápasu se již navždy bude na toto utkání vzpomínat jako na mač, ve kterém nejlepší zákrok převedl hbitý pes aneb „brankář roku“!

Neobratný odkop od brány

Momentem duelu se stala situace z 2. poločasu, kdy hosté již vedli 0:3. Gólman Brian Levandro se po jednom ze závarů v domácím vápně snažil zbavit míče tak rychle, že při neobratném odkopu trefil jednoho z dorážejících útočníků, od kterého balon neomylně a poměrně prudce směřoval skákavou střelou do prostoru mezi 3 tyčemi.

• Anketa: tipněte si přesný výsledek

• Brankář roku: Zatoulaný pes se stal hitem internetu

Když už to vypadalo, že se hosté budou radovat ze 4. gólu, prohnal se po brankové čáře ďábelským tempem zatoulaný pes a míč zázračně vyrazil. Ačkoliv pravidla na takové kuriozity výslovně nepamatují, po uplatnění vnějšího vlivu či vběhnutí nezúčastněné osoby a jejího zasáhnutí do hry následuje míč rozhodčího.

Hráči Juventuda Unida však po 90. minutách smutnit nemuseli. Nejenže duel i tak dotáhli do vítězného konce (0:3), ale navíc by zmíněná situace neskončila brankou ani v případě, že by do ní nezasáhl psí hrdina. Ještě před jeho fantastickým zákrokem totiž sudí odpískal nedovolené bránění, což je slyšet i na přiloženém videu, které si můžete prohlédnout níže, a díky kterému se dotyčný pejsek stal hrdinou internetu.