Tottenham si ukázkově poradil s Chelsea

Dany Rose oslavující gól do sítě Chelsea

Strategie sázení, které fungují!

V rámci 20. kola anglické nejvyšší fotbalové soutěže, se odehrál zápas na severu Londýna, mezi celky Tottenham Hotspur a Chelsea. Hostující tým měl sice na začátku zápasu lehce navrch, ale domácímu Tottenhamu se povedlo nakonec tým Chelsea přehrát a udělil jim debakl 5:3. Velkou zásluhu na tomto výsledku měl Harry Kane, který byl hned u čtyř gólů domácích. Díky tomuhle nevydařenému novoročnímu utkání, Chelsea ztratila svůj náskok v ligové soutěži a nyní má 46 bodů, stejně jako Manchester City. Oba celky mají dokonce i stejné skóre a proto Chelsea vede pouze z důvodu, že je v abecedě výše.

Hned v 18. minutě otevřel skóre Diego Costa po ukázkové sólové akci v podání Edena Hazarda, který však nastřelil pouze tyč, ale na správném místě se nacházel Oscar, jenž odrážku od tyče nahrál před bránu, kde byl připravený právě Costa, pro kterého již nebyl problém uklidit míč do odkryté brány. Chelsea si však vedení nezvládla udržet po hrubých výpadcích obrany, na které nejsme pod vedením Josého Mourinha moc zvyklí.

Srovnání zařídil ve 30. minutě vrchní kanonýr Harry Kane, který z levé strany neohroženě pronikl na střed a ze střední vzdálenosti vyslal nechytatelnou střelu k tyči. Brankář Curtois, který nepouští do branky Petra Čecha, byl bez šance. O vedení Tottenhamu se v 44. minutě postaral Danny Rose. Chadli sice střelou k tyči Curtoise překonal, ale míč se od brankové konstrukce odrazil a k odraženému balónu měl nejblíže Rose a pohodlně ho vstřelil do branky. Na konci první půle se nastavovaly dvě minuty, ale polovinu z tohoto nastavení zabralo ošetření Rose, který se tvrdě srazil s obráncem Gary Cahillem. Proto se rozhodčí Philip Down rozhodl prodloužit první polovinu o nějaký ten čas navíc, ale to pro Chelsea znamenalo další ránu. Cahill srazil pronikajícího Kanea v pokutovém území, což byla jasná penalta. K pokutovému kopu se postavil Andros Townsend a i když Curtois vystihl směr střely, nedosáhl na míč, a ten skončil u tyče. Do šaten se šlo za stavu 3:1 pro Tottenham a hráči hostujícího týmu se mohli těšit na dusnou atmosféru v šatně, kde měl Mourinho kontroverzní rozpravu.

Po přestávce byla atmosféra na White Hart Lane fantastická, jak by ne, když domácí tým jasně přehrával Chelsea s nejvíce body v lize. Hráči v modrých dresech byli na dně, dělali chyby i v jednoduchých přihrávkách. Tottenham nepřestával útočit z čehož vytěžili další gól v 52. minutě a opět to byl Harry Kane, který se elegantně uvolnil přes Matiće a křížnou ránou poslal míč mezi tyče. Chelsea o devět minut později snížila gólový náskok, dostala se do rychlého brejku, Hazard si s Fàbregasem chytře nahráli a střelou z první Hazard uklidil míč k tyčce. – 4:2. Tento gól však Chelsea nebyl moc platný, protože v 78. minutě Kohouti znovu udeřili a vedli opět o tři branky. Obrana Blues se totálně rozpadla a do volného prostoru si naběhl Nacer Chadli, kde střelou na vzdálenější tyč překonal Thibauta Curtoise. Přece jen přišlo ještě snížení, Hazard zleva poslal centr po zemi na Ivanoviće, který ještě ťukl na úplně volného Johna Terryho a ten jen trefil zblízka odkrytou branku. Konečný stav tedy byl 5:3. Chelsea si odvezla nečekaný debakl ze severního Londýna.

• Anketa: tipněte si přesný výsledek

• Eden Hazard při střele, která skončila gólem.

Eden Hazard při střele, která skončila gólem.