Sparta je v osmfinále Evropské ligy!

Strategie sázení, které fungují!

Pražská Sparta dnes bojovala na hřišti ruského Krasnodaru. Pražané si vezli do Ruska nadějný výsledek 1:0 po gólu Juliše. V Rusku stále nezačala tamní nejvyšší soutěž a ruský celek může byl odpočatější, ale také nemusel být dosti rozehraný, což ukázal názorně na Letné, když vystřelil jen jedinkrát na branku Sparty.

Týmy nastoupily v těch to sestavách:

Dikan – Petrov, Strandberg, Granquist, Kalesin – Ahmedov, Kabore, Pereyra – Smolov,  Ari, Mamaev
Bičík – Zahustel, Brabec, Holek, Costa – Fatai, Mareček, Dočkal, Vácha, Frýdek – Krejčí

• Anketa: tipněte si přesný výsledek

• Aktivněji začali domácí, když hned ve 2. minutě po zaváhání Zahustela si vypracovali rohový kop. Ve 4. minutě byl v první gólovce Ari když po narážečce se spoluhráčem šel sám na Bičíka, ale minul asi o půl metru. Sparta si svůj první roh vybojovala po sraženém centru Frýdka v jedenácté minutě. Ve 12. minutě pálil zpoza vápna Pereyra, ale minu tak o dva metry. Krasnodar hrál velmi důrazně, což se ukázalo po čtvrt hodině kdy po úderu do hlavy zůstal ležet nejprve Frýdek a o minutu později Fatai. Ve 20. minutě dával Smolov po zemi na Mamaeva, ten v tísni minul branku Sparťanů.O tři minuty později přišla první žlutá karta zápasu a tu uviděl domácí Kabore. Ve 25. minutě další náznak Sparty po kombinaci na levé straně skončil rohem. Ve 27. minutě byl v obrovské šanci Ari, ale včas mu do rány padl stoper Brabec. Po půl hodině hry přišlo první delší obléhání branky domácích, pramenila z toho nepřesná hlavička Frýdka. O pět minut později přišel málem vlastní gól Sparty po nepřesvědčivém zákroku Marečka. 36. minuta a první zákrok pro Davida Bičíka po střele doprostřed branky od Smolova. Ve 41. minutě dostal první žlutou kartu Pražanů Mareček. Za další dvě minuty hlavičkoval Strandberg nad. Ve 44. minutě se dral do zakončení Fatai, domácí obrana odkopla jen ke Costovi, ten z voleje vypálil jen na horní síť.

Na začátku druhého poločasu byla aktivnější Sparta z toho pramenila i první branka v 51. minutě se prosadil po přihrávce Zahustela sváteční střelec Lukáš Mareček. V 54. minutě to zkusil Kabore, ale Bičík znovu připraven. V 57. minutě ukázal Bořek Dočkal svou doménu, vyslal nádherný centr do vápna a našel přesně hlavu Martina Frýdka a ten zvýšil na 2:0. V 65. minutě se dostal do další šance Ari, ale Bičíka z úhlu propálit nedokázal. V 68. minutě přišla červená karta pro Kaboreho za oplcení po faulu Frýdka. O dvě minuty později přeslovku využil po přihrávce Krejčího Fatai a Sparta udeřila potřetí a už se zápas více méně až na pár vyjímek jen dohrával. V 76. minutě Zahustel vymotal obránce pod sebe dal na Dočkala, ale ten o metřík branku minul. V 85. minutě Ahmedov pálil z dálky, Bičík vyrazil na roh a podtrhl tím svůj bezchybný výkon. Poslední šanci měl v 88. minutě po centru Krejčího Zahustel, který nastřelil břevno. Poté už mohla a stále jěště může Sparta slavit svůj první postup do osmifinále Evropské ligy.

Sparta se dozví jméno svého soupeře při zítřejším losu v Nyonu od 13:00.