Robert Lewandowski a jeho 200 gólů v Bundeslize

Lewandowski

Strategie sázení, které fungují!

Robert Lewandowski dal v Bundeslize už 200 branek a ustálil se tak jako jeden z nejlepších útočníků moderní éry fotbalu. Polský internacionál vysněné mety dosáhl v sobotním šlágru ligy proti Borussii Dortmund, který Bayern Mnichov vyhrál vysoko 5:0. Tím pádem se Bavoři dostali zase na první místo tabulky.

Žádný jiný zahraniční hráč nedal v první německé lize tolik gólů, jako Lewandowski. Ten svých 201 přesných tref zaznamenal v dresu Borussie a následně Bayernu a my jsme se podívali na pět jeho nejlepších představení, které jsme od něj za tu dobu mohli vidět.

5. Hannover 0-3 Borussia Dortmund, 22. březen 2014

Lewandowski si svoji reputaci vysloužil i díky instinktu, kvůli kterému dává extravagantní branky. V tomto duelu s Hannoverem si přezval míč na levé straně, šel do pokutového území, prošel mezi dvěma beky a zvýšil na 2:0.

• Anketa: tipněte si přesný výsledek

• 4. Bayern Mnichov 6-0 Borussia Dortmund, 31. březen 2018

Od roku 2014, kdy se fotbalista přesunul do Bayernu, si Lewandowski udělal ze skórování proti svému bývalému klubu tradici. Minulou sezónu dal při výhře 6:0 hattrick. Jeho první trefa byla výstavní. Jen pět minut po začátku se Polák dostal sám před brankáře Burkiho, naznačil mu a pak mu poslal ránu pod víko. Naprostá chladnokrevnost v zakončení.

3. Bayern Mnichov 6-0 Werder Brémy, 26. srpen 2016

Lewandowski začal sezónu 2016/17 skvěle. Při demolici Werderu dal tři góly. Nejlepší z nich byl ten, když se útočník dostal do vzduchu a akrobatickým skokem dokázal dostat míč za záda soupeřova golmana.

2. Bayern Mnichov 3-0 Eintracht Frankfurt, 11. duben 2015

Je těžké oddělit dva nejlepší góly polského snipera. Tento nakonec skončil na druhém místě. Po zpracování na prsa si střelec přehodil obránce a z voleje vypálil pumelici, která skončila po horní tyčkou. Ukázal zde svojí techniku, kontrolu míče a sílu.

1. Bayern Mnichov 5-1 Wolfsburg, 22. září 2015

Nezapomenutelný zápas. Lewandowski dal všechny góly svého týmu a to jen za 9 minut, po které byl na hřišti. Do utkání šel totiž z lavičky. Nejlepší branka byla ta poslední, kdy si naběhl na centr z pravé strany a úžasnými nůžkami skóroval. Jeho kouč Pep Guardiola nemohl věřit vlastním očím, a to už trénoval jiné borce.