Proč to Anglie zase nedokázala?

Strategie sázení, které fungují!

Angličané to zase nezvládli a mistrovství světa nevyhrají. My jsme vybrali tři důvody, proč se tomu tak ve včerejším zápase s Chorvatskem stalo.

1. Anglie v prvním poločase neproměnila šance

Anglie

Zase jednou angličané svými náběhy představovali problém pro obranu soupeře. Lingardův pohyb způsoboval paniku a Raheema Sterlinga nebylo skoro možné zastavit. Anglie si tak vytvořila několik šancí. Harry Kane málem z dorážky zvýšil na 2:0 a Jesse Lingard mohl také trefit k tyči. Dele Alli ho pěkně vyslal do šance, ale záložník Manchesteru United místo do brány zamířil pouze do reklamních panelů. Albion si tak vyplýtval štěstí a to Chorvaty nakoplo.

2. Anglická obrana ukázala nezkušenost

I když jim musíme dát kredit, trojice stoperů Stones, Walker a Maguire měla málo zkušeností s vypořádáním se se smrtícími brejky. Už to ukázal zápas s Kolumbií, tam už obrana vypadala roztřeseně. Když Chorvatsko ve druhé půli přitlačilo na plyn, Angličané začali vzadu panikařit. Harry Maguire šel moc zběsile do soubojů, Kyle Walker strašil brankáře Pickforda malými domů a i Stones měl s gólmanem komunikační nejasnosti.

• Anketa: tipněte si přesný výsledek

• Anglie

Musíme ale uznat, že oba dva góly Chorvatů padly po jejich kvalitním zakončení. Obránci Anglie nicméně vědí, že to soupeři ulehčili. Měli zůstat více klidní a na balonu. Při druhém gólu navíc mohli Trippier a Walker reagovat rychleji, ale k míči se první dostal Ivan Perišič a ten už si věděl rady. Ani na jeden gól se nebude koukat moc hezky.

3. Rozdíl ve střídání

Chorvati celý zápas běhali a běhali. Na turnaji odehráli více minut, než kdokoli jiný, ale i tak v nastaveném čase vypadali svěžejší a více hladoví. Tým navíc v tomto utkání nezačal střídat až do začátku prodloužení, přitom měl v nohách 120 minut s Dánskem a Ruskem. Zlatko Dalič každé své střídání pečlivě zvážil, takže mužstvo bylo na poslední půlhodinu fotbalu lépe připravené.