Nizozemsko v generálce na Česko neuspělo, Itálii podlehlo dvoubrankovým rozdílem

Strategie sázení, které fungují!

Nizozemsko v generálce na Českou republiku podlehlo Itálii 2:0. O osudu utkání bylo rozhodnuto již po deseti minutách, kdy Martins Indi inkasoval červenou kartu a Daniele De Rossi z penalty zvyšoval na rozdíl dvou branek.

Deset minut a bylo po utkání

Nizozemsko do přátelského utkání nastoupilo bez několika hvězd, které budou chybět i proti české reprezentaci. Hrát nebudou Arjen Robben, Rafael van der Vaart, Klaas-Jan Huntelaar či Ron Vlaar.

Na lavičce zůstali i Memphis Depay nebo Gregory van der Wiel. Na druhé straně ale do utkání zasáhli Robin van Persie, Jasper Cilessen, Wesley Sneijder a Dirk Kuyt.

Už ve třetí minutě ale bylo vlastně rozhodnuto. Bonucci pěknou přihrávkou našel Cira Immobileho a ten zblízka Cilessena překonal. Definitivně se rozhodl za šest minut, kdy v pokutovém území fauloval Bruno Martins Indi a od rozhodčího viděl červenou kartu. Utkání tak skončilo i pro Jeremaine Lense, kterého nahradil obránce Veltman. Z penalty se prosadil Daniele De Rossi a čekal se pořádný výprask.

• Anketa: tipněte si přesný výsledek

• Dobrá obrana a žádná branka

Nizozemsko tak šlo do obrany, ale bránilo velice pozorně. Naopak hosté mohli překvapivě snížit, v pokutovém území se sám zjevil van Persie, ale gólmana Sirigu nedokázal překonat. Nizozemsko vypálilo jen jednou na branku, Italové byli lepší, ale podruhé skórovat nedokázali.

Největší šanci měl ve druhém poločase střídající Mattia Destro, Cilessen však zasahovat nemusel. Itálie tak v přátelském utkání porazila Nizozemsko 2:0 a po nepovedeném světovém šampionátu si zlepšila náladu. Naopak Nizozemsko má do úterý co zlepšovat.

Itálie 2:0 (2:0) Nizozemsko

Branky: 3. Immobile, 10. De Rossi z penalty
    ČK: 9. Martins Indi (Nizozemsko)