Německo zdemolovalo Brazílii a je ve finále MS!

Strategie sázení, které fungují!

To byl panečku debakl, Německo deklasovalo Brazilce v poměru 7:1 a zaslouženě postoupilo do finále! Na zdecimované Brazilce čeká boj o třetí místo.

Neskutečná šestiminutovka rozhodla utkání

Německo vstoupilo do utkání parádně a již v 11. minutě šlo do vedení. Po rohovém kopu Kroose se k míči dostal Müller a pohodlně otevřel účet utkání. Dobře ho nedokázal pohlídat Marcelo a gólman César mohl být rozlobený. To, co se dělo poté, už ale nikdo nemohl tušit.

Brazílie totiž naprosto vyhořela v obraně a Německo tvrdě trestalo. Ve 23. minutě se z druhé dorážky trefil Miroslav Klose a šestnáctou brankou na světových šampionátech překonal Ronalda v počtu branek na MS. O dvě minuty později Lahm chtěl najít Müller, který míč minul, ale Kroos šajtlí potřetí rozvlnil síť.

Neuběhlo ani šedesát vteřin a César počtvrté kapituloval, Khedira hezky našel Kroose a ten se podruhé během minuty prosadil. Ve 29. minutě si pak Khedira vyměnil míč s Özilem a debakl byl definitivně na světě.

• Anketa: tipněte si přesný výsledek

• Šance Brazílie likvidoval Neuer

Německo mohlo v první půli ještě přidat několik branek, ale César byl již připravený. Ve druhé půli naopak začali hrát Brazilci a mohli snížit klidně i na rozdíl dvou branek. Neuer si ale s pokusy Paulinha, Oscara i Ramirese poradil a stav byl tak stále 0:5.

Na hřiště poté přišel André Schürrle a postaral se o další dvě branky Německa. Po krásné přihrávce Lahma vstřelil šestou branku, deset minut před koncem přidal krásnou střelou pod břevno branku sedmou. Několikrát mohl ve druhé půli skórovat i Thomas Müller, ale César jeho střely dokázal vyrazit.

Nakonec se prosadila i Brazílie. Z mírného ofsajdu vyběhl Oscar, přelstil obránce a poté překonal i Neuera. Ten se zlobil na své hráče, čisté konto nakonec nevychytal, ale vadit mu to nemusí. Německo deklasovalo Brazílii a zahraje si o světové zlato. Pro zdecimované Brazilce naopak čeká pouze boj o bronz.

Brazílie 1:7 (0:5) Německo

Branky: 90. Oscar (Marcelo) – 11. T. Müller (Kroos), 23. Klose, 25. Kroos (Lahm), 26. Kroos (Khedira), 29. Khedira (Özil), 69. Schürrle (Lahm), 79. Schürrle (T. Müller)