Nejlepší zápasy Ligy mistrů všech dob 7-4

Liga mistrů

Pojďme se podívat na předposlední díl našeho seznamu nejlepších utkání Ligy mistrů v její historii. Dnes pozice 4 až 7.

7. Juventus 2-3 Manchester United

Semifinále, druhý zápas, 1998/99

Juventus 2-3 Manchester United

Popsat výkony Roye Keane v jeho nejlepším období se dají jen těžko. Když dal Filippo Inzaghi Staré Dámě vedení 2:0 hned po 11 minutách, Keane se nevzdal a inspiroval svůj tým k obratu a poslal ho do slavného finále na Nou Campu. Kapitán dal gól, dostal kartu a hrál velkou roli v brankách Dwighta Yorka a Andyho Cola. Ve finále pak právě kvůli žluté chyběl.

• Anketa: tipněte si přesný výsledek

• 6. Monaco 3-1 Real Madrid

Čtvrtfinále, druhý zápas 2003/04

Monaco 3-1 Real Madrid

V moderním fotbale se má za společenské, když neslavíte proti svému bývalému klubu a speciálně, když jste z něho na hostování a on se podílí na 65% vašeho platu. Ne tak ale Fernando Morientes. První zápas vyhrál Bílý balet na domácí půdě 5:2 a prosadili se borci jako Raul, Ronaldo nebo Zinedine Zidane. Proto tam právě Morientes ani nehrál. V odvetě ale zavelel k otočení skóre Ludovic Giuly a pak už se hlavou prosadil bývalý španělský reprezentační útočník a mohutně oslavoval. Dal domácím šanci a Giuly se pak prosadil ještě jednou, čímž byl Real potopen. „Tohle si hodlám hodně užít,“ řekl Morientes po utkání. Věříme mu.

5. Deportivo La Coruňa 4-0 AC Milán

Čtvrtfinále, druhý zápas, 2003/04

Deportivo La Coruňa 4-0 AC Milán

Žádnému týmu se v historii Ligy mistrů nepodařilo otočit z třígólového deficitu, ale pak se Deportivo pokusilo obrátit nepříznivý výsledek prvního střetnutí  a podařilo se mu to. Walter Pandiani, Juan Carlos Valeron a Albert Luque dali Deporu v odvetě vedení 3:0 a postupová branka Frana v 76. minutě zanechala Carla Ancelottiho u pomezní čáry jako zamrzlého.

„Zápas se odehrál přesně tak, jak jsem snil,“ řekl kouč Irureta. „Byl to mission impossible, ale měli jsme skvělou první půli a dali přesně tři góly.“

4. AC Milán 4-0 Barcelona

Finále, 1993/94

AC Milán 4-0 Barcelona

„Jste lepší, než oni,“ řekl trenér Barcelony Johan Cruyff svému týmu a dodal: „Půjdete tam a vyhrajete.“ Jeho hráči, kteří vyhráli trofej dva roky nazpět, ale nestačili. „Měli jsme až moc sebevědomí. Mysleli jsme, že to bude lehké a hráli tak na 60 nebo 70 procent,“ řekl po utkání Albert Ferrer. Například lob v 47. minutě v podání Dejana Savičeviče byl přesně takový, jaký by jsme čekali od Barcy. Od této chvíle nebyl Cruyffův Dream Team to, co předtím.

Čtěte dnes narozené analýzy a tipy zdarma!