Nejlepší zápasy Ligy mistrů všech dob 3-1

Liga mistrů

Strategie sázení, které fungují!

Je tu poslední díl, kde se dozvíte vítěze celého žebříčku. Všechny tři zápasy na prvních třech pozicích byly ale nezkutečné. Jdeme do finiše.

3. Manchester United 2-1 Bayern Mnichov

Finále, 1998/99

Manchester United 2-1 Bayern Mnichov

Schválně, jestli si vzpomenete, co se dělo celých 90 minut na hrací ploše. Pro připomenutí: Bayern dal brzký gól, když se po přímém kopu prosadil technik Mario Basler. Pak ale už nic. Red Devils nehráli dobře a nic si nevytvořili. Bayern pak dokonce dvakrát trefil tyčku.

• Anketa: tipněte si přesný výsledek

• Nastavení to ale byla jiná paráda. Roh Davida Beckhama a promáchnutí Ryana Giggse znamenalo, že se k míči dostal náhradník Teddy Sheringham. To ale nebylo vše. Po vyrovnání se United dostali k dalšímu rohu, ten hlavou přizvedl Sheringham a další střídají útočník Ole Gunnar Solskjaer obrat dokonal. Jeho oslava na kolenem je známá, stejně tak zklamání obránce mnichovského týmu Samuela Kuffoura.

2. Barcelona 6-1 Paris Saint-Germain

Posledních 16, druhý zápas, 2016/17

Barcelona 6-1 Paris Saint-Germain

„Tenhle sport je pro bláznivé lidi,“ řekl kouč Barcelony Luis Enrique po tomto klání. Tohle byl vskutku jeden z nejšílenějších fotbalových zápasů vůbec. Barca už hrála v podstatě jen o jméno, protože v hlavním městě Francie podlehla 4:0. V 50. minutě to však bylo už 3:0 po gólech Luise Suareze, vlastní brance Layvina Kurzawy a penaltě Lionela Messiho.

Nicméně Nou Camp zase rychle zmlkl, neboť se v 62. minutě trefil Edinson Cavani a v té době už domácí potřebovali 3 góly. Nemožné, řekli by jsme si. Ale posledních pět minut bylo šílených. Dva góly dal Neymar (jeden z přímého kopu, druhý po nasimulované penaltě Luise Suareze) a Sergi Roberto pak po centru rozhodl o postupu. Kapitán Gerrad Pique k tomu řekl: „Dnes večer bude doma hodně lásky,“ smál se obránce a myslel na dnes už bývalou manželku Shakiru.

1. AC Milán 3-3 Liverpool

(2-3 penalty) – Finále, 2004/05

AC Milán 3-3 Liverpool

Tohle by jste nevymysleli. Istambulský zázrak, který zůstává v pamětích všech jako nejlepší finále a tím pádem i nejlepší utkání Champions League všech dob.

Liverpool měl dobře organizovaný a talentovaný, tým, na druhé straně ale stáli borci jako Maldini, Pirlo, Nesta, Gattuso, Seedorf nebo Cafu. AC vedlo po poločase už 3:0 a pomalu slavilo titul, proti ovšem byli Steven Gerrard, Vladimír Šmicer a Xabi Alonso. Ti za 6 minut dokázali neuvěřitelně vyrovnat. Do paměti se pak také zapsal legendární zákrok Jerzy Dudka v prodloužení pro Ševčenkovi. Penalty pak byly také jeho. Vskutku nejlepší zápas Ligy mistrů do dnešního dne.