Nejlepší zápasy Ligy mistrů všech dob 3-1

Liga mistrů

Je tu poslední díl, kde se dozvíte vítěze celého žebříčku. Všechny tři zápasy na prvních třech pozicích byly ale nezkutečné. Jdeme do finiše.

3. Manchester United 2-1 Bayern Mnichov

Finále, 1998/99

Manchester United 2-1 Bayern Mnichov

Schválně, jestli si vzpomenete, co se dělo celých 90 minut na hrací ploše. Pro připomenutí: Bayern dal brzký gól, když se po přímém kopu prosadil technik Mario Basler. Pak ale už nic. Red Devils nehráli dobře a nic si nevytvořili. Bayern pak dokonce dvakrát trefil tyčku.

• Anketa: tipněte si přesný výsledek

• Nastavení to ale byla jiná paráda. Roh Davida Beckhama a promáchnutí Ryana Giggse znamenalo, že se k míči dostal náhradník Teddy Sheringham. To ale nebylo vše. Po vyrovnání se United dostali k dalšímu rohu, ten hlavou přizvedl Sheringham a další střídají útočník Ole Gunnar Solskjaer obrat dokonal. Jeho oslava na kolenem je známá, stejně tak zklamání obránce mnichovského týmu Samuela Kuffoura.

2. Barcelona 6-1 Paris Saint-Germain

Posledních 16, druhý zápas, 2016/17

Barcelona 6-1 Paris Saint-Germain

„Tenhle sport je pro bláznivé lidi,“ řekl kouč Barcelony Luis Enrique po tomto klání. Tohle byl vskutku jeden z nejšílenějších fotbalových zápasů vůbec. Barca už hrála v podstatě jen o jméno, protože v hlavním městě Francie podlehla 4:0. V 50. minutě to však bylo už 3:0 po gólech Luise Suareze, vlastní brance Layvina Kurzawy a penaltě Lionela Messiho.

Nicméně Nou Camp zase rychle zmlkl, neboť se v 62. minutě trefil Edinson Cavani a v té době už domácí potřebovali 3 góly. Nemožné, řekli by jsme si. Ale posledních pět minut bylo šílených. Dva góly dal Neymar (jeden z přímého kopu, druhý po nasimulované penaltě Luise Suareze) a Sergi Roberto pak po centru rozhodl o postupu. Kapitán Gerrad Pique k tomu řekl: „Dnes večer bude doma hodně lásky,“ smál se obránce a myslel na dnes už bývalou manželku Shakiru.

1. AC Milán 3-3 Liverpool

(2-3 penalty) – Finále, 2004/05

AC Milán 3-3 Liverpool

Tohle by jste nevymysleli. Istambulský zázrak, který zůstává v pamětích všech jako nejlepší finále a tím pádem i nejlepší utkání Champions League všech dob.

Liverpool měl dobře organizovaný a talentovaný, tým, na druhé straně ale stáli borci jako Maldini, Pirlo, Nesta, Gattuso, Seedorf nebo Cafu. AC vedlo po poločase už 3:0 a pomalu slavilo titul, proti ovšem byli Steven Gerrard, Vladimír Šmicer a Xabi Alonso. Ti za 6 minut dokázali neuvěřitelně vyrovnat. Do paměti se pak také zapsal legendární zákrok Jerzy Dudka v prodloužení pro Ševčenkovi. Penalty pak byly také jeho. Vskutku nejlepší zápas Ligy mistrů do dnešního dne.

Čtěte dnes narozené analýzy a tipy zdarma!