Nejlepší zápasy Ligy mistrů všech dob 16-14

Liga mistrů

Jsme tady opět se třemi dalšími vzpomínkami do historie Ligy mistrů. Dnes se podíváme na nejlepší zápasy na pozici 16 až 14. Předchozí články naleznete zde: 1, 2, 3. Příjemnou zábavu.

16. Ajax 5-2 Bayern Mnichov

Semifinále, druhý zápas, 1994/95

Ajax 5-2 Bayern Mnichov

Amsterdamský klub byl v 70. letech v Evropě dominantní, ale jejich polovina 90. let byla skoro ikonická. Byl to nezkutečný tým kolem Edwina van der Sara, Clarence Seedorfa, Marca Overmarse, Edgara Davidse, Patricka Kluiverta a bratry De Boerovi.

• Anketa: tipněte si přesný výsledek

• Sice toto mužstvo nevyhrálo třikrát za sebou evropský pohár (jako to 20 let nazpět), ale podařilo se jim alespoň jednou vyhrát. Nejvíce devastujícím utkáním pro soupeře bylo to s Bayernem na Olympijském stadionu v Amsterdamu. První zápas skončil v Německu bez gólů, ve druhém se ihned prosadil Jari Litmanen a do přestávky přidali další trefy Finidi George a Ronald de Boer. Skóre bylo 3:1 a po přestávce bylo o duelu rychle rozhodnuto. Nwankwo Kanu nahrál Litmanenovi, který se nemýlil. Mehmet Schol pak sice snížil na 2:4 z pohledu Bayernu, ale ten se na nic víc už nezmohl a dvě minutu před koncem dostal pátý gól od Overmarse.

15. Barcelona 1-0 Inter Milán

Semifinále, druhý zápas, 2009/10

Barcelona 1-0 Inter Milán

„Hráči nechali na hřišti krev,“ řekl po zápase svého Interu na Nou Campu Jose Mourinho. Prohra 1:0 stačila italskému týmu, aby přešel přes Barcelonu do finále Ligy mistrů a tam pak ušatý pohár zvedl nad hlavu.

Výkon svěřenců Special One byl klasický Mourinhovský. Thiago Motta sice dostal rychlou červenou kartu, ale to nic na plánu nezmnilo. Inter totiž první utkání vyhrál na San Siru překvapivě skvěle 3:1, takže mu stačilo jen bránit a bránit.

Barce se pak dlouho nedařilo obranné valy hostů zlomit a branka Gerrarda Piqueho přišla už pozdě. Mourinho pak síleně běžel přes celé hřiště a mával rukama. Jeho oslavy pak ale utnul správce hrací plochy, který pustil zavlažování.

14. Chelsea 4-4 Liverpool

Čtvrtfinále, druhý zápas, 2008/09

Chelsea 4-4 Liverpool

Tohle byla éra, kdy každý souboj anglických týmů přinesl parádní podívanou. Chelsea vyhrála první střetnutní na Anfield 3:1, ale byla v ohrožení, když přímý kop Fabia Aurelia a penalta Xabiho Alonsa zajistili Liverpoolu vedení 2:0.

Ve druhém poločase se ale rychle za sebou prosadili Didier Drogba, Alex (šílená rána z přímého kopu) a Frank Lampard a skóre bylo otočené. Pak ale zase zapnuli Reds a branku vsítili Lucas s Dirk Kuyt. Lampar pak musel domácí fandy uklidnit vyrovnávacím gólem a poslal klub ze Stamford Bridge do semifinále s Barcelonou.

Čtěte dnes narozené analýzy a tipy zdarma!