Nejlepší zápasy Ligy mistrů všech dob 13-11

Liga mistrů

V tomto článku se podíváme na nejlepší utkání Ligy mistrů, která jsme v našem žebříčku umístili na pozici 11. až 13. Předešlé duely si můžete připomenout na těchto odkazech: 1, 2, 3, 4. Jdeme na to.

13. Chelsea 4-2 Barcelona

Posledních 16, druhý zápas, 2004/05

Chelsea 4-2 Barcelona

Počátek dvou rivalit. Chelsea vs Barcelona a Jose Mourinho vs fotbal. Po prohře 1:2 na Nou Campu, kde se nechal vyloučit Didier Drogba, se Mourinho rozhořčil nad tím, že kouč Barcelony Frank Rijkaard si o poločase povídal s rozhodčím Andersem Friskem. Švéd pak po zápase dostával dokonce vyhrůžky smrti.

• Anketa: tipněte si přesný výsledek

• Blues do odvety vlétli jako uragán a po gólech Eidura Gudjohnsena, Franka Lamparda a Damiena Duffa vedli 3:0. Bylo odehráno jen 20 minut. Deset minut na to po pokutovém kopu snížil Ronaldinho, ale jeho velký moment měl ještě přijít. Ronnie dostal míč od Andrese Iniesty, ale místo očekávané nahrávky zpět kopl bodlem do balonu a ten zasvištěl do dolního rohu brány Petra Čecha. Chelsea v té době potřebovala na postup gól, který zajistil John Terry a pak už v tunelu do kabin začala mela.

12. Liverpool 3-1 Olympiakos

Skupinová fáze, 2004/05

Liverpool 3-1 Olympiakos

Liverpoolský zázrak ze sezóny 2004/05. Reds šli do posledního duelu skupiny tři body za svým řeckým soupeřem a potřebovali nad ním vyhrát o dvě branky. Rivaldo poslal Olympiakos do vedení 1:0, Florent Sinama Pongolle a Neil Mellor otočili na 2:1. Běželi poslední minuty zápasu, kdy se po centru prosadil kapitán Steven Gerrard. Liverpool tak mohl dál a nakonec z toho bylo slavné vítězství Ligy mistrů.

11. Barcelona 3-1 Manchester United

Finále, 2010/11

Barcelona 3-1 Manchester United

Je těžké si představit tým, který hrál a bude hrát tak skvěle, jako tento. Byl to vskutku vrchol Guardiolovi Barcelony. Ta si s Manchesterem United ve finále roku 2011 vytřela podlahu, soupeř neměl prostě šanci.

Hrálo se ve Wembley a Barcu poslal do vedení Pedro. Wayne Rooney pak ale vyrovnal a hostům svitla naděje, i když se hrálo skoro jen na jejich polovině. Pak Pep řekl svým borcům, ať zařadí ještě na vyšší stupeň. Lionel Messi si to vzal k srdci a prosadil se nezvykle hlavou. Třetí branku přidal po krásné střele z dálky David Villa, Edwin van der Sar neměl šanci. Byl to perfektní výkon katalánského klubu, který z něj udělal nesmrtelné mužstvo.

Čtěte dnes narozené analýzy a tipy zdarma!