Nejlepší zápasy Ligy mistrů všech dob 10-8

Liga mistrů

Jdeme na další porci třech zápasů, které se vepsali do dějin Ligy mistrů. Dnes místo 8. až 10.

10. Real Madrid 4-1 Atletico Madrid

Finále, 2013/14

Real Madrid 4-1 Atletico Madrid

Atletico Madrid je zakleté už od roku 1974, kdy Bayern Mnichov vyrovnal poslední střelou v utkání a za dva dny vyhrál opakovaný zápas 4:0. Sveřenci Diega Simeoneho vyhráli v La Lize titul poprvé od roku 1996, ale čtrnáctiletá šňůra bez výhry s Realem Madrid zůstala.

• Anketa: tipněte si přesný výsledek

• Diego Costa vydržel na hřišti pouze 8 minut, když se nedokázal dostat ze  zranění šlachy (přivodil si předtím na Barceloně, kde jeho tým slavil po remíze titul). První se ale i tak prosadilo Atletico a to hlavou Diego Godin. Heroická defenzivní práce pak Real udržela na uzdě přesně 92 minut a 48 sekund. V té chvíli se totiž trefil Sergio Ramos. Atletico už nemělo na prodloužení žádná střídání, takže Real začal tlačit a nakonec dal ještě tři góly v podání Garetha Bala, Marcela a Cristiana Ronalda.

9. Werder Brémy 5-3 Anderlecht

Skupinová fáze, 1993/94

Werder Brémy 5-3 Anderlecht

Werder doma prohrával s belgickým mistrem Anderlechtem po 24 minutách už 0:3 a kouč domácích Otto Rehhagel musel na lavičce trpět. Ale také stále věřil a to proto, protože měl v týmu Wyntona Rufera. Trenér se ho měl dokonce po prvním tréninku zeptat, proč s touto technikou už není v Realu Madrid.

Rufer se prosadil v 66. minutě a dal domácím naději. Pak hlavou snížil Rune Bratseth. Panika v obraně hostů nakonec skončila až pátým gólem v jejich síti, který měl na starosti opět Rufer.

8. Borussia Dortmund 3-2 Malaga

Čtvrtfinále, Druhý zápas, 2012/13

Borussia Dortmund 3-2 Malaga

Svěřenci Jurgena Kloppa se po postupu přes Šachtar Doněck mohli radovat z losu, který jim přisoudil nováčka z Malagy. Tým kolem Manuela Pellegriniho ale podporovali majitelé z Kataru, takže zde bylo několik hvězd jako Jeremy Toulalan, Joaquin, Roque Santa Cruz nebo mladík Isco.

První utkání skončilo ve Španělsku bez branek, ale odveta nezklamala. Joaquin dal první gól, pak vyrovnal Robert Lewandowski. BVB v druhém poločase tlačilo, ale hosté dali v 82. minutě z brejku vedoucí gól. Domácí se tak museli prosadit hned dvakrát. Nastavovalo se 8 minut a nejprve dal naději Marco Reus a pak se úplně na konci prosadil Felipe Santana. Malaga byla nepříčetná, protože gól byl z malého offsidu.

Dnešní MS ve fotbale -  analýzy a tipy zdarma!