Monako sesadilo z trůnu PSG a slaví titul – Chtěli jsme vyhrát od začátku, tvrdí Mbappé

Kylian Mbappe
Čtěte dnes narozené analýzy a tipy zdarma!

Pouze nedávno jsme informovali o nizozemském Feyenoordu, který získal vůbec první mistrovský titul od roku 1999. Podobný husarský kousek se podařil i v nedaleké Francii, Ligue 1 má novopečeného mistra. AS Monako totiž ovládlo francouzskou ligu vůbec poprvé od roku 2000, z trůnu sesadilo PSG, vítěze posledních čtyř ročníků.

Monako potvrdilo svou definitivu ve středu večer, když na domácím stadionu potvrdilo roli favorita a zdolalo Saint-Ettiene 2:0. Zlatými střelci byli talentovaný Kylian Mbappé a Vincent Germain. Klub z monackého knížectví má kolo před koncem soutěže až 6 bodový náskok před druhým PSG. Oslavy tak mohli vypuknout naplno.

Obrovskou zásluhu na mimořádně úspěšné sezoně, v níž si Monako zahrálo i semifinále Ligy mistrů, má mladík Mbappé. Po mladém útočník pokukují evropské velkokluby, sám však zůstává nohama na zemi. Rád by totiž v Monaku zůstal i nadále.

• Anketa: tipněte si přesný výsledek

• “Jsem šťastný, titul jsme chtěli od začátku a podařilo se nám to. Nyní budeme oslavovat, a když z nás opadne euforie, vrátíme se do tvrdé práce. Fotbal je věčnou výzvou. Bude třeba, abychom nabrali síly a byli minimálně stejně efektivní,” radoval se pouze 18letý útočník.

Mistrovský titul je obrovský úspěch, své o tom ví i portugalský kouč Monaka Leonardo Jardim. Ten označil tento skalp za nejcennější v jeho dosavadní trenérské kariéře.

“Vyhrát ligu s týmem, který nebyl považován za favorita, to je něco výjimečného. Celou sezónu jsme tvrdě pracovali a toto je výsledek. Nechceme se zastavit. Máme další cíle a sny, které bychom chtěli naplnit. Tato sezóna ukázala, že tento tým má obrovskou sílu a potenciál,” řekl bývalý kouč Sportingu Lisabon.

Klíčovým bodem Monaka v cestě za mistrovským titulem byla hlavně silná ofenzíva, klub v lize dokázal nastřílet úctyhodných 103 branek. Celkově v soutěžních utkáních to letos bylo až 155 přesných zásahů!