„Klaun“ Limberský ukončil kariéru. Jak dlouho mu to vydrží?

Strategie sázení, které fungují!

Fotbalista David Limberský bezesporu patří k absolutní špičce mezi krajními obránci, kteří poslední dekádu brázdili a stále brázdí české trávníky. Stejně, jako je dlouholetá opora zadních řad Viktorie Plzeň známá pro své fotbalové umění, aktuálně 36letého „Limbu“ převážně v negativním slova smyslu proslavily nejrůznější excesy a kontroverzní výroky. Ten poslední si modla západočeských fanoušků připsala do portfolia po nedělním zápase 12. kola FORTUNA:LIGY, který Viktoria sehrála (a prohrála) v Mladé Boleslavi. Domácí o svém vítězství rozhodli v 93. minutě brankou z penalty. Proč Limberský ohlásil konec kariéry?

„Jestli tohle je penalta…“

„…tak končím s fotbalem, klauni,“ napsal Limberský na svůj instagramový účet nedlouho po závěrečném hvizdu zápasu, jehož základní hrací doba byla nastavena o 7 minut. V 93. minutě se vstříc brance hostů řítil mladoboleslavský Klíma, když jej k zemi nekompromisně poslal k zemi plzeňský gólman Aleš Hruška. Výrok rozhodčího potvrdil i na utkání přítomný VAR. K exekuci se postavil domácí „zabiják“ Nikolaj Komličenko a pokutový kop suverénně proměnil. Ačkoliv Pavel Vrba ještě narychlo zareagoval, stáhl Hořavu a na hřiště poslal dalšího forvarda Beauguela, porážku 2:1 se loňským vicemistrům zvrátit nepodařilo.

Oprávněná kritika, anebo další hloupý výrok?

Limberský – který do zápasu hraného v den jeho 36. narozenin nemohl ze zdravotních důvodů naskočit – byl přesvědčený, že Hruška nejprve odebral balon, a až následně Klímu poslal k zemi. Dle milovaného i nenáviděného „Limby“ se tak nedopustil žádného prohřešku. Jak se nicméně ukázalo, rozhodčí, fotbaloví experti, široká veřejnost i disciplinární komise se shodli na názoru, že pokutový kop byl nařízen oprávněně.

• Anketa: tipněte si přesný výsledek

• Co myslíte, dodrží David Limberský svá slova a ukončí kariéru?

Asi ne. Nabízí se však otázka, kdo je tady nyní za klauna…