Historie se opakuje aneb Mario Balotelli zase za trotla! V jaké minutě dostal „redku“ tentokrát?

Historie se opakuje aneb Mario Balotelli zase za trotla! V jaké minutě dostal "redku" tentokrát?

Strategie sázení, které fungují!

Taky jste si zrovna nedávno říkali, že jste už dlouho neslyšeli o Super Mariovi? Nebojte se, stále válí na zelených pažitech na profesionální úrovni a ještě o něm určitě hodně uslyšíme – ať už v tom dobrém, anebo špatném, řekněme kontroverzním slova smyslu. Naposledy o sobě nechal Mario Balotelli slyšet v neděli 19. ledna v rámci utkání 20. kola italské Serie A mezi „jeho“ Brescií a Cagliari, kdy už po 8 minutách pobytu na hřišti obdržel červenou kartu a bez jakéhokoliv přínosu pro své spoluhráče se musel bez okolků pakovat ze hřiště. Pamatujete, na jaký „průser“ své minulosti nechal tímto vzpomenout?

2 incidenty během 2 minut = vypadni!

Mario Balotelli momentálně obléká – stejně jako čeští legionáři Aleš Matějů a Jaromír Zmrhal – dres Brescie, průběžně předposledního celku italské nejvyšší soutěže. V nedělním domácím utkání proti Cagliari, které si naopak brousí zuby na umístění v rámci pásma zaručující pro příští ročník účast v evropských pohárech, vstoupil 29letý útočník pouze v roli náhradníka.

Do hry jej domácí lodivod Fabio Grosso vyslal jako žolíka v 74. minutě jako náhradu za Alfreda Donnarumma. Fotbalisté Brescie v tu chvíli poněkud překvapivě nad papírovým favoritem vedli 2:1. Pokyny pro nového hráče v poli byly tak jednoznačné: podílet se na udržení výsledku a případně další brankou pojistit zisk 3 bodů.

Co čert nechtěl, Mario Balotelli hned v 81. minutě dostal žlutou kartu za neohrabaný zákrok u půlícího kruhu, kde hrál vysokou nohou. Vyhlášený bouřlivák s verdiktem nesouhlasil a začal se směrem k hlavnímu sudímu vztekat. Ten v reakci na chování domácího útočníka nekompromisně vytasil z kapsy „redku“ a Balotelliho vykázal z hrací plochy: „Bylo to přísné,“ vyjádřil se po zápase bývalý hráč Interu Milán, Manchesteru City, AC Milán, Liverpoolu, Nice či Marseille. Brescia po jeho vyloučení nevydržela nápor početní přesily favorizovaného týmu a utkání nakonec skončilo remízou 2:2.

• Anketa: tipněte si přesný výsledek

• Mario, nemůžu tě vystřídat, apeloval na Balotelliho Mourinho. Bylo mu to k něčemu?

Nedělní vyloučení Super Maria nechalo barvitě vzpomenout na jeho takřka totožný prohřešek z 29. září 2009, kdy rodák z Palerma tehdy ještě v dresu Interu Milán zavítal v rámci utkání základní skupiny Ligy mistrů na hřiště Rubinu Kazaň: „Všichni moji útočníci byli tehdy zranění. Neměl jsem Milita, neměl jsem Eto’a. Byl to tehdy opravdu problém, protože Mario byl náš jediný útočník,“ přiblížil před časem v rozhovoru pro americkou stanici CNN známý stratég José Mourinho, který tehdy Nerazzurri vedl.

„Ještě před poločasem dostal Mario Balotelli žlutou kartu. Když jsme pak přišli o poločase do šatny, čtrnáct minut z patnáctiminutové pauzy jsem strávil jenom proslovem k Mariovi,“ pokračoval Mourinho.

„Mario, nemůžu tě vystřídat. Nemůžu udělat žádnou změnu, protože nemám na lavičce žádného útočníka. Nikoho se nedotýkej a hraj jenom balon. Když přijdeš o míč, nereaguj. Když tě bude někdo provokovat, nereaguj. A když rozhodčí udělá chybu, nereaguj. Mario, prosím,“ přibližuje obsah svého tehdejšího apelu adresovanému italskému borci Mourinho.