Giroud. Nejlepší střídající hráč?

Olivier Giroud

Je Olivier Giroud z Arsenalu nejlepším hráčem Premier League, který přichází v průběhu utkání rozhodnout? Není to možná role, kterou by si francouzský útočník přál, ale jeho příchod na hřiště v průběhu střetnutí je vždy impozantní a má pokaždé velký vliv na hru. Stejně tak, jako včera při zápase Arsenalu s Leicesterem, který vysoký střelec rozhodl svojí brankou na 4:3.

Giroud musel začít zápas na lavičce a sledovat, jak se jeho nový rival Alexandre Lacazette pohybuje na jeho místě. Dokonce dal ihned ve druhé minutě úvodní gól. Je jasné, že nejdražší posila klubu musí hrát. Ale Giroud, který přišel v průběhu druhého poločasu, opět ukázal, jak je pro svoje mužstvo důležitý. Nejenom, že vypomohl obraně s vysokými míči, ale sám hlavou v 85. minutě rozhodl. A po konečném hvizdu se po celém stadionu skandovalo jeho jméno, ne to Lacazettovo.

Tento gól byl už sedmým, který dokázal Giroud od začátku sezóny 2016/17 jako střídající fotbalista vstřelit. Žádný jiný hráč se mu v této statistice nemůže vůbec rovnat. Druzí Michy Batshuayi a Nolito dali po příchodu do rozehraného zápasu branky čtyři.

• Anketa: tipněte si přesný výsledek

• Giroud včerejší výkon komentuje: “Je to hezký start, ale já bych preferoval být na hřišti od začátku. Ale i tak se snažím týmu pomoci, jak jen mohu. Chceme společně dosáhnout našich cílů,” komentuje útočník, který se musí o pozici prát také s Danny Welbeckem a lehce zraněným Alexisem Sanchezem.

Giroudova schopnost vytěžit z mála herního času co nejvíce ho dělá jedním z nejlepších útočníků za posledních let co se týče minut potřebných na skórování. Od začátku ročníku 2014/15 jsou před ním jen dva střelci, kteří od té doby dali alespoň dvacet branek a mají lepší průměr. Jsou jimi Sergio Aguero a Harry Kane. Giroud tak jasně ukazuje a dává všem najevo, že by měl hrát v Arsenalu od začátku. Nyní ale zase svému kouči Wengerovi naznačuje, že je také klíčovou zbraní do takto vypjatých a nerozhodných duelů, jako byl ten včerejší proti Liškám.

Wenger k němu říká: “Mám tohoto chlapce rád, protože je to fantastický kluk, který je klubu oddaný a nechce odejít. Jsem moc rád, že zde s nám chce zůstat. Dokonce jsem mu otevřel dveře pro odchod, ale on se zde rozhodl pokračovat.”

Čtěte dnes narozené analýzy a tipy zdarma!