Francie zaslouženě mistrem světa !!!

Francie

Strategie sázení, které fungují!

Francie dokázala ve včerejším finále Mistrovství světa v Rusku 2018 přehrát Chorvatsko 4:2 a stala se tak podruhé v historii světovým šampiónem. Didier Deschamps dovedl Les Blues k titulu přesně po 20 letech, kdy se tak stalo poprvé a on byl kapitánem mužstva.

Didier Deschamps

Nakonec tedy vyhrál ten nejlepší tým. Po 64 zápasech Francie i v posledním duelu ukázala, jak moc je dobrá a svěřence kouče Zlatko Daliče porazila v úchvatném finále 4:2. Deschamps se tak stal opravdu nesmrtelným.

Reprezentace galského kohouta udržela svojí koncentraci až do konce a Chorvatko, které mělo v kádru hodně bojovníků, dokázala přehrát. Luka Modrič, Ivan Rakitič nebo Mario Manžukič se prostě svými výkony nevyrovnali hvězdám na straně druhé.

• Anketa: tipněte si přesný výsledek

• Antoine Griezmann

Vyhrál tak tým, který byl celý šampionát zpochybňován ne kvůli své kvalitě, ale spíše stylu hry. Pragmatický manažer totiž spoléhal na kvalitní defenzivní práci a na vydřená a těsná vítězství. Ziskem poháru ale všechny kritiky umlčel.

Chorvati včerejší klání začali lépe než soupeř. Možná z toho důvodu, že pro většinu hráčů byla tato šance na triumf poslední v životě. Nicméně po 18 minutách prohrávali, protože se do vlastní sítě hlavou trefil Manžukič. Ivan Perišič 10 minut na to vyrovnal. Pak ale přišlo na řadu video, podle kterého se nakonec rozhodčí přesvědčil o tom, že se měla kopat penalta za ruku právě Perišiče a takovou příležitost na vstřelení gólu si Antoine Griezmann nenechal ujít.

Ivan Perišič

Ve druhém poločase se pak už zdálo, že Chorvati jsou blízko k opětovnému vyrovnání. Deschamps ale rychle reagoval a stáhl N’Gola Kanteho, který měl už žlutou kartu, a nahradil ho Stevenem N’Zonzim. To tým inspirovalo ke vstřelení dvou dalších branek a to v podání Paula Pogby a Kyliana Mbappeho. Pak sice Hugo Lloris na své poměry vyrobil nezkutečnou hrubku a daroval gól Mažukičovi, nicméně už se zdálo, že Chorvatsko nemá síly na nějaký velký obrat a zápas se pak už jen víceméně dohrával.

Kylian Mbappe

Došli jsme tak k závěru mistrovství, na které se bude vzpomínat různě. Velkou premiéru zde zaznamenalo video, ze kterého jsou mnozí v rozpacích. Fotbal se hrál spíše defenzivnější, takže nepadlo tolik branek, kolik bychom si přáli. Snad to bude za čtyři roky v Kataru lepší, ale i tak byl šampionát velkolepý a úžasný. A teď rychle na dovolenou a šup do předsezónní přípravy.