Di María poslal Argentinu do čtvrtfinále gólem ze 118. minuty

Strategie sázení, které fungují!

Osmifinálové utkání mezi Argentinou a Švýcarskem nabídlo diváků strhující závěr, po němž se nakonec radují z postupu jihoameričtí fotbalisté. Ti postoupili díky gólu Angela Di Maríi, který se prosadil po asistenci Lionela Messiho dvě minuty před koncem prodloužení. Švýcaři však vzápětí mohli srovnat, jenže Džemaili nastřelil pouze tyč.

Argentinci tlačili, ale větší šanci si dlouho nemohli vytvořit

Ani v tomto případě se oba týmy z počátku nikam nehnaly a hrály především opatrně, aby po nějaké zásadní chybě neinkasovaly. U míče však častěji byli Argentinci, kteří si však nevěděli rady se skvěle hrající švýcarskou obranou. K první větší šanci se dostali paradoxně Švýcaři a to když po rohovém kopu doletěl balón k Xhakovi, jehož nebezpečnou ránu vyrazil Romero.

Následně však několikrát za sebou nebezpečně zahrozili Argentinci, jenže Lavezzi ani Di María nedokázali na švýcarského gólmana najít recept. V tomto tempu se hra nesla až do poločasové pauzy, při které tedy hráči odcházeli do kabin za stavu 0:0.

I ve druhé půli měli více ze hry Argentinci, jejichž tlak však nenabýval účinnosti. Šance však k vidění byly  a to na obou stranách, neboť Švýcaři hrozili z rychlých protiútoků. I s přibývajícíma minutama hrály oba týmy aktivně a přestože na světelné tabuly stále svítili skóre 0:0, tak diváci se rozhodně nenudili.

• Anketa: tipněte si přesný výsledek

• Na Argentincích ovšem bylo vidět, že chtějí o svém postupu rozhodnout v základní hrací době a proto jejich tlak neustále sílil, zatímco Švýcaři se přesunuli pouze do obrany. Hráči kolem Messiho však tolik potřebnou branku vsítit nedokázali a to zejména díky skvělému Benagliovi, který se blýskl několika dobrými zákroky. Právě na něm a na nepřesném zakončení stál především nezdar Argentinců.

Benaglio dlouho držel svůj tým skvělými zákroky

Na dobře chytajícím Benagliovi si totiž několikrát vylámali zuby Lionel Messi, Palacio či Di María. Na druhé straně zahrozil pouze Schär, který Romera zaměstnal po delší nečinnosti.

Argentinský tlak pokračoval i na začátku prodloužení. Tentokrát Argentici spoléhali především na standartky, které zahrávali v úvodních minutách nastaveného času celkem tři. Ve všech případech však byl proti vstřelení branky pozorný Benaglio.

Následně Argentinci povolili a tak dostali příležitost Švýcaři, kteří drželi míč hluboko na soupeřově polovině, kde mu motali hlavu svými přihrávkami. Každopádně k zakončení se dostat nedokázali a a další část zápasu tak skončila bez vstřelené branky.

Ve druhé polovině prodloužení hrozil svými úniky zejména Angel Di María, který byl místy k nezastavení. Dlouho se však prosadit nedokázal a to zejména díky Benagliovi, který vychytal jeho velmi povedenou trefu na přední tyč.

O výhře Argentiny rozhodl Messi s Di Maríou

Švýcaři byli blízko k vyrovnání

Když se již schylovalo k pokutovým kopům, tak se balónu chopil Lionel Messi, který unikl několika švýcarským hráčům, našel svou přihrávkou právě Di Maríu, jenž střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre zápasu.

I přesto, že do konce osmifinálového utkání zbývaly pouhé minuty, tak Švýcaři byli velice blízko k vyrovnání. Po přímém kopu Shaqiriho se k hlavičce dostal Džemaili, který však trefil pouze tyč. Míč se sice ještě odrazil zpět, ale švýcarský hráč jej již pouze srazil mimo hřiště. V samém závěru byl poté ještě těsně před vápnem zfaulován Shaqiri, který se také chopil zahrání přímého kopu, jenž byl poslední šancí na srovnání stavu. Švýcarská hvězda však trefila pouze zeď.

Argentina 1:0 Švýcarsko

Branka: 118. di María

Argentina: Romero – Zabaleta, F. Fernández, Garay, Rojo – Gago, Mascherano, di María – Higuaín, Messi (C), Lavezzi (74. Palacio).

Švýcarsko: Benaglio – Lichtsteiner, Schär, Djourou, Rodríguez – Inler (C), Behrami – Xhaka (65. Fernandes), Shaqiri, Mehmedi – Drmić (82. Seferović).