Čtyřgólový masakr mnichovskou pilou: Jsem na tom závislý, zářil Robert Lewandowski

Strategie sázení, které fungují!

Bayern Mnichov měl před úterním zápasem na hřišti Crvene Zvezdy Bělehrad s předstihem jistý postup ze základní skupiny Ligy mistrů. Přesto k v pořadí 5. zápasu hlavní části milionářské soutěže přistoupil se vší zodpovědnosti a profesionalitou. Odměnou mu byl 3bodový zisk za jednoznačné vítězství 0:6, kterým si mnichovský velkoklub zajistil 1. místo ve skupině B. Demolici srbského celku řídil Robert Lewandowski, který během méně než čtvrt hodiny vsítil 4 góly a tímto úchvatným počinem se zapsal do historie.

Robert Lewandowski překonal rekord CR7

Ještě po 45 minutách zápasu to vypadalo, že půjde o poměrně klidný, místy až nudný zápas. Hosté na Stadionu Rajka Mitiće vedli brankou Goretzky 0:1 z 14. minuty a kontrolovali hru. V 53. minutě však rozhodčí Kuipers odpískal pro mnichovský velkoklub pokutový kop, k jehož exekuci se suverénně postavil právě Lewandowski. A tím to všechno začalo.

Polský zabiják ukázal, že ve svých 31 letech ještě rozhodně nepatří do starého železa. Penaltu proměnil a následně v 60., 64. a 68. minutě postupně zvýšil na 0:5. K nastřílení hattricku mu stačilo 11 minut a rozmezí mezi proměnou penaltou a posledním přesným zásahem činilo 14 minut a 31 sekund. Překonal tak dosavadní rekord Cristiana Ronalda, který ještě v dresu Realu Madrid vstřelil v prosinci 2015  4 góly švédskému Malmö během 21 minut.

Jsem závislý na střílení branek, zářil Lewandowski

Rodák z Varšavy po utkání právem sršel radostí: „Je to něco výjimečného. Mám radost jak z gólů, tak hlavně i výkonu, protože jsme si jednoznačně zasloužili zvítězit,“ komentoval průběh zápasu. Dočasný kouč Bayernu Hans-Dieter Flick výkon zkušeného útočníka okomentoval slovy: „Lewy je neskutečný profesionál. Pořád si po trénincích přidává. Pak hraje na vysoké úrovni a skóruje,“ řekl.

• Anketa: tipněte si přesný výsledek

• „Musím se přiznat, jsem závislý na střílení gólů,“ glosoval pak krátce před úterní půlnocí na svém twitteru Robert Lewandowski.