Bronz bere Nizozemsko, Brazílie neměla šanci

Strategie sázení, které fungují!

Bronz na MS 2014 získávají hráči Nizozemska, kteří nedali šanci domácí Brazílii a zvítězili jasně 3:0. Rozhodla přitom již třetí minuta a proměněná penalta Robina van Persieho.

Utkání o bronz ozdobily šílené chyby rozhodčího

Djamel Haimoudi, toto jméno si pamatujte. Alžírský rozhodčí udělal v utkání několik hrubých chyb, první dvě již ve druhé minutě utkání.

Silva srazil unikajícího Robbena a rozsudek měl být jasný, přímý volný kop a červená karta pro domácího obránce. Místo toho přišla pouze žlutá karta, ale pro Nizozemce penalta. Tu proměnil s přehledem Robin van Persie a vlastně rozhodl o bronzových medailích pro Nizozemce.

A brzy přišla druhá branka, tentokrát po ofsajdovém postavení. Pomezní rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře, Luiz hlavičkou našel Blinda, který Césara překonal podruhé. Z prvního poločasu to bylo vše, za zmínku snad stojí ještě úsměvná žlutá karta pro Robbena za nic.

• Anketa: tipněte si přesný výsledek

• Sudí pokračoval, Brazílie se na nic nezmohla

Brazílie vstoupila do druhé půle aktivněji, ale branku prostě vstřelit nemohla. Pomoci mohla domácímu týmu penalta po jasném faulu Blinda na Oscara, rozhodčí ale udělil žlutou kartu Oscarovi za simulovaní.  Haimoudi ještě stihl opomenout penaltu na druhé straně, faulován byl znovu Robben.

Nizozemsko udržovalo vedení a šlo si za bronzovými medailemi. A v závěru ještě přidalo třetí branku, po krásné přihrávce střídajícího Janmaata skóroval Wijnaldum a definitivně tak potvrdil třetí pozici pro Nizozemsko. Domácí Brazílie je tak pořádně zklamaná, ani letos medaili nezíská.

Brazílie 0:3 (0:2) Nizozemsko

Branky: 3. van Persie (pen.), 16. Blind, 90+1. Wijnaldum (Janmaat)