Blamáž mistrů světa. Francie utrpěla historickou porážku

Francie

Strategie sázení, které fungují!

Fotbalisté Finska poprvé v historii porazili Francii. V dnešním přípravném utkání překvapivě vyhráli na pařížském stadionu St. Denis 2:0. Seveřané, kteří se už premiérovým postupem na evropský šampionát zapsali do dějin, rozhodli o výhře během tří minut. Nejprve se ve 28. minutě trefil po rychlém protiútoku Forss, vzápětí napřáhl levačkou zpoza pokutového území Valakari a parádně se trefil do horního rohu brány.

Mistři světa z Francie, kteří Finy porazili ve všech šesti předchozích duelech, přišli o dvanáctizápasovou sérii bez prohry. Finové naopak potvrdili velmi dobrou formu a zvítězili ve čtvrtém z posledních pěti duelů. V duelu s Andorrou si zastříleli Portugalci, kteří i díky dvěma gólům Paulinha vyhráli 7:0. Dva góly dal i Ital Grifo, který pomohl „squadře azzuře“ k výhře 4:0 nad Estonskem.

Fotbalisté Španělska znovu ukázali, že to proti Nizozemcům příliš neumí. V Amsterdamu remizovali 1:1 a prodloužili nelichotivou bilanci ve vzájemných zápasech. Za posledních 37 let pětkrát prohráli a zvítězili jen ve finále mistrovství světa 2010 (1:0 po prodloužení). Příliš spokojení ale nemohli být ani Nizozemci, ti aktuálně nevyhráli už pátý zápas v řadě.

V souboji dalších dvou účastníků evropského šampionátu vyhráli Dánové nad Švédskem 2:0 a ukončili čtyřzápasovou sérii bez výhry ve vzájemných duelech. Naposledy Dánové porazili Švédy před více než šesti lety. Aktuálně si na své konto připsali už čtvrtou výhru v řadě, naopak Švédové prohráli potřetí za sebou.

• Anketa: tipněte si přesný výsledek

• Fotbalisté Belgie díky dvěma gólům útočníka Batshuayie vyhráli 2:1 nad Švýcarskem. Ti sice vedli od 12. minuty zásluhou Mehmediho, Batshuayi ale brankami na začátku druhé půle a v 70. minutě skóre otočil. Švýcaři nevyhráli už šestý zápas za sebou. Fotbalisté Kazachstánu, které vede někdejší kouč českého národního týmu Michal Bílek, remizovali 0:0 v Černé Hoře. Kazaši prodloužili čekání na výhru už na čtyři zápasy. V balkánském derby zvítězili fotbalisté Albánie nad Kosovem 2:1. Jedním gólem k výhře přispěl někdejší útočník pražské Slavie a Sparty Bekim Balaj.