„Berko, ty sra*ko!“ Petr Rada seřval rozhodčího a musel na tribunu

Strategie sázení, které fungují!

Jako poslední utkání 1. kola nadstavbové skupiny o titul FORTUNA:LIGY se v neděli 5. května od 18:00 odehrál šlágr Plzeň vs Jablonec. Ačkoliv Severočeši na půdě obhájce mistrovského titulu vedli gólem Doležala 0:1, nakonec po nezvládnuté poslední desetiminutovce a prohře 2:1 domů bez bodu. Utkání nedotrénoval kouč Petr Rada, který po jednom ze sporných verdiktů rozhodčího údajně řval: „Berko, ty sra*ko jedna!“

Petr Rada vydržel na lavičce Jablonce jen do 44. minuty

Jablonci se podařilo domácí Viktorii perfektně zaskočit bojovným a ofenzivním výkonem, který hosté přetavili ve vedoucí gól. Z toho se Radovi svěřenci radovali v 11. minutě, kdy se před gólmanem Hruškou nemýlil Martin Doležal.

Severočeši udrželi vedení do konce 1. poločasu, ale ještě před přestávkou se musel pakovat na tribunu hostující lodivod Petr Rada. Nevydýchal totiž zákrok ze 44. minuty, kdy Jan Kovařík jednoznačně fauloval Tomáše Holeše. K inkriminovanému momentu došlo přímo před zraky asistenta Milana Flimmela, který však faul nesignalizoval a hlavní trenér Ondřej Berka také ne. Petr Rada v návaznosti na to vystartoval a cosi vůči sudím gestikuloval, načež byl vykázán na tribunu.

„Nic sprostého jsem mu neřekl,“ hájil se Petr Rada

„Rozhodčí dělal, že se nic nestalo, jakoby Holeš snad simuloval. Z lavičky jsem ale faul viděl, takže mě to trochu rozohnilo, ale nešlo o nic převratného. Řekl jsem mu, že to měl postřehnout. A šel jsem na tribunu. Nic sprostého jsem ale neřekl,“ hájil se. Berka měl ale jiný názor.

• Anketa: tipněte si přesný výsledek

• „Berko, ty sra­*ko jedna,“ řval nepříčetný Rada

Sudí Berka však do oficiálního zápisu o utkání zdůvodnil vykázání hlavního trenéra Jablonce zcela odlišně. Známý bouřlivák měl na adresu rozhodčího ve vzteku pronést: „Berko, ty sračko jedna! Berko, ty se mi raději vyhýbej!“

Co myslíte, kde je pravda? Je nesporné, že hlášky Petra Rady patří za roky jeho trenérské kariéry mezi legendární, ale na druhou stranu, že by to i přes vědomí nadávek přímo popřel?