Bayern Mnichov vyhrál i Německý pohár a amatéři Bayernu třetí Bundesligu

Strategie sázení, které fungují!

Fotbalisté Bayernu Mnichov dokázali znovu po roce vyhrát Německý pohár. Ve finále si tým trenéra Hanse-Dietera Flicka poradil 4:2 s Leverkusenem. Bavorský celek získal pohár již podvacáté a díky triumfu v bundeslize slaví double.

Utkání hrané na olympijském stadionu v Berlíně strhl na stranu Bayernu David Alaba, který v 16. minutě trefil přímý volný kop z hranice pokutového území do šibenice. Na něj navázal z úniku Serge Gnabry a po přestávce i nejlepší střelec právě skončeného ročníku bundesligy Robert Lewandowski, jehož ránu z 30 metrů brankář Lukas Hradecky neudržel.

Leverkusen snížil v 63. minutě, po rohovém kopu se prosadil hlavou Sven Bender. Bayern mohl dohrávat finále v klidu i díky druhé trefě Lewandowského, poslední branku zápasu dal v nastaveném čase z penalty Kai Havertz. Na obrat už Leverkusen, který v poháru triumfoval jedinkrát v roce 1993, pomýšlet nemohl.

Ve stejný den vyhrál amatérský tým Bayernu Mnichov třetí Bundesligu, nicméně do druhé Bundesligy postoupil Wurzburg Kickers a do profi – soutěže (1. a 2. Bundesliga je ryze profesionální) se vrací Braunsweig, tyto celky nahradí SV Wehem a Dynamo Dresden, baráž o druhou Bundesligu bude hrát Ingolstadt v bavorském derby s 1.FC Norimberk.

• Anketa: tipněte si přesný výsledek

• Ve třetí nejvyšší soutěži Německa se zachránilo Zwickau, naopak sestoupil Chemnitz, Munster, Grossaspach a Jena.